ترفندهایی برای شستشوی خودرو
ترفندهایی برای شستشوی خودرو

ماشین به عنوان خانه ی دوم بسیاری از افراد شناخته می شود. نگهداری خودرو می تواند نشان دهنده ی برخی از خصوصیات اخلاقی در افراد می باشد. بسیاری از افراد حساسیت های بسیار زیادی بر روی تمیز کردن داخل ماشین و نونوار کردن ماشین دارند. از این رو همواره در کارواش ها به سر می برند.با مراجعه به کارواش برای تمیز کردن داخل ماشین نه تنها زمان زیادی را صرف خواهید نمود، بلکه هزینه های گزافی را برای این تمیزی باید صرف نمایید.

امروزه با پیشرفت علم و آگاهی افراد در هر زمینه ای ، راهکارها و ترفندهای جالبی برای تمیز کردن داخل خودرو ارائه شده است که مورد توجه بسیاری از افراد می باشد. شما نیز با یکبار استفاده از این ترفندها برای برق انداختن داخل ماشین خود، هرگز به کارواش مراجعه نخواهید کرد. با ما در ( مجموعه تخصصی روکش ابراهیمی ) برند ECCCO همراه باشید.


1- قبل از شستشوی خودرو به آن آب بزنید

اگر از ابتدا مواد شوینده را به ماشین بزنید در واقع فقط دارید گرد و غبار و شنهای جاده را به ماشین می‌سابید. شویندگان حرفه‌ای ماشین همیشه با آب تمیز سطح آن را می‌شویند که تا حد امکان گرد و خاک و کثیفی روی آن شسته شود.

قبل از شستشوی خودرو به آن آب بزنید


2- از مایع شستشو دهنده مخصوص خودرو استفاده کنید

اغلب کسانی که در خانه ماشین خود را می‌شویند از مایع ظرفشویی برای شستشوی خودرو استفاده می‌کنند اما این کار درست نیست. مواد شوینده آن بیش از اندازه سخت هستند. این مواد روغنهای ضروری بیرون ماشین شما را پاک می‌کند و عملا می‌توانند عمر رنگ خودرو را کاهش دهد.


3- برای شستشوی خودرو به جای اسفنج از دستکش میکرو فایبر استفاده کنید

اسفنجها گرد و غبار و ذرات شن را گرفته و در منافذ بزرگ خود نگه می‌دارند. شما می‌توانید آن را بچلانید اما ذرات ریز همچنان در آن باقی می‌ماند. وقتی که این ذرات داخل آن جا خوش کنند مثل این است که ماشینتان را با کاغذ سنباده تمیز می‌کنید. معمولا کارکنان حرفه‌ای کارواش از دستکش میکرفایبر مخصوص شستشوی ماشین استفاده می‌کنند چون به هنگامی که آن را می‌شویید کلیه ذرات از داخل آن خارج شده و می‌افتند.

 برای شستشوی خودرو به جای اسفنج از دستکش میکرو فایبر استفاده کنید


4- از دو تا سطل استفاده کنید

یکی برای آب و صابون تمیز و یکی هم برای آب شستشو. بعد از هر بار پاک کردن، دستکش میکروفایبر کثیف را در سطل آب بزنید و بچرخانید تا کثیفی و ذرات آن خارج شود. سپس آن را در آب و کف بزنید و بردارید تا بخش دیگری را تمیز کنید. قبل از اینکه به طرف دیگر ماشین برای شستن بروید، آب شستشوی کثیف را خالی کنید و دوباره سطل آب را از آب تمیز پر کنید. این باعث می‌شود که آب صابون شما تمیز بماند.


5- برای خشک کردن به جای پارچه خشک کن از میکروفایبر استفاده کنید

پارچه خشک کن آب را جذب می‌کند اما هیچ ذره‌ای را که بعد از شستشو باقی مانده باشد برنمی‌دارند. در عوض آنها آن ذرات را داخل رنگ ماشین می‌سایند. از آن طرف حوله میکروفایبر ذرات را جمع می‌کند. حوله را در آب تمیز بشویید تا ذرات جدا شوند. سپس بچلانید و خشک کنید.


6- قبل از پولیش کردن خراشهای روی سطح خودرو را پاک کنید

این مرحله همان چیزی است که شویندگان خودروی خانگی را از افراد حرفه‌ای تفکیک می‌کند. پولیش موجب افزایش براقیت می‌شود، اما خراشها را از بین نمی‌برد. با این حال اگر در ابتدا خطوط روی ماشین را با یک کیت حذف خراش بردارید و بعدا پولیش کنید، درخشش بیشتری خواهد داشت. کیتهای حذف خراش را می‌توانید از هر مغازه لوازم خودرویی پیدا کنید.یک پولیش دو کاره بخرید

یک ترفند جالب در مورد پولیش از کارکنان حرفه‌ای کارواش این است که پولیش را روی پد بزنید. سپس پد را بر روی رنگ بزنید. به محض اینکه دستگاه را روشن کنید از خارج شدن پولیش از پد جلوگیری خواهد کرد.


7- استفاده از واکس صنعتی

واکسهای خمیری قدیمی روی ماشینهای قدیمی خیلی خوب به نظر می‌رسند. اما آنها همان ظاهر براقی را که واکسهای صنعتی امروزی انجام می‌دهند، بوجود نمی‌آورند و خیلی ماندگار نیستند. وقتی فروشندگان خودرو بتونه کاری رنگ انجام می‌دهند فقط از واکس صنعتی با کیفیت بالا استفاده می‌کنند که چیزی است که شما می‌توانید با مقداری جزئی خرج کردن انجام دهید. واکس صنعتی را در بخشهایی کوچک بااستفاده از یک اسفنج مخصوص واکس روی ماشین استفاده کنید.
اضافی واکس را با دستمال میکروفایبر پاک کنید
بله درست حدس زدید، دستمالهای میکروفایبر قهرمانان شستشوی خودرو در همه جا هستند. با استفاده از حرکات دایره وار، واکس را پاک کنید. همچنان که دستمال میکروفایبر واکس را بر می‌دارد، آن را روی یک بخش تمیزتر تا کنید. هنگامی که دستمال پر از واکس شد، از دستمال تمیز دیگری استفاده کنید.

استفاده از واکس صنعتی
8- برای تمیز کردن داخل خودرو از بالای آن شروع کنید

تمیز کنندگان خانگی خودرو همیشه با جارو کردن کفپوش ماشین شروع می‌کنند. این کار فقط گرد و خاک را از داشبورد، صندلیها و درها به سمت عقب که کفپوش آن را تازه تمیز کردید می‌برد. فروشندگان حرفه‌ای خودرو از بالا شروع می‌کنند و در انتها کفپوش را تمیز می‌کنند.


9- با مکش قطعات باز را تمیز کنید

از یک برس مخصوص و مکنده کارگاهی برای حذف گرد و خاک از همه گوشه‌ها و شکافهای روی داشبورد و کنسول استفاده کنید. مکنده را نزدیک برس نگه دارید تا هر چیزی را که برس بیرون می‌آورد قبل از افتادن کف ماشین، با مکنده بطور کامل خارج کنید.


10- کفپوش را برس زده و جارو بکشید

کفپوش خودرو طوری است که تمایلی به بیرون کردن گرد و غبار ندارد. اگر فقط آن را جارو بکشید، فقط خاکها را به عقبتر می‌برید. برای تمیز کردن بیشتر، فروشندگان خودرو از یک برس قالی استفاده می‌کنند و فرش را با استفاده از جارو برقی یا مکنده، تمیز می‌کنند. شما ذرات خاک را به سطح می‌رانید و می‌توانید آنها را با مکنده تمیز کنید.

کفپوش را برس زده و جارو بکشید


11- از یک اسفنج غیر سیلیکونی برای داشبورد استفاده کنید

اسپریهای محافظت کننده سلیکونی داشبورد، یک رد روی داشبورد می‌گذارند که گرد و خاک بیشتری را جذب می‌کند بنابراین مجبور خواهید شد که بیشتر از دفعات قبل آن را تمیز کنید. به علاوه داشبورد براق روی شیشه جلو انعکاس ایجاد خواهد کرد. این انعکاس و خیره شدن به آن می‌تواند بینایی شما را کاهش دهد به خصوص به هنگام شب. به همین دلیل است که متخصصان حرفه‌ای خودرو از اسفنجهای محافظ غیر سیلیکونی استفاده می‌کنند. با این کار داشبورد شما خیلی خوب به نظر می‌رسد و نور خیره کننده را کاهش می‌دهد.


12- روانکاری درزهای دربهای خودرو

احتمالا هر وقت که دربهای خودرو را تمیز می‌کنید مواد روان کننده آن را پاک می‌کنید. کارکنان حرفه‌ای فروش خودرو با استفاده از اسپری سیلیکونی آن را دوباره به وضعیت  اول خود و به حالت روان بر می‌گردانند. مقداری از مواد را روی نوار لاستیکی اسپری کنید و آن را روی کل این نوار بکشید. سیلیکون از چسبیدن در و سفت شدن آن به هنگام زمستان و تابستان جلوگیری می‌کند.


13- کار شستشوی خودرو با برق انداختن شیشه به پایان می‌رسد

اگر شیشه‌های داخلی خودرو را قبل از تمیز کردن داشبورد و استفاده از محافظت کننده وینیل، تمیز کنید، مجبور می‌شوید دوباره آنها را تمیز کنید. به همین دلیل است که فروشندگان خودرو کار تمیز کردن شیشه را در انتها انجام می‌دهند. تمیز کردن شیشه‌ها در این مرحله همه موادی که موقع تمیز کردن و اسپری داشبورد روی شیشه اسپری شده، پاک می‌کند و شیشه‌های خودروی شما را پاک و درخشان می‌کند. اینها بخشی از رازهای شستشوی خودرو بود که توسط کارکنان و متخصصان فروش خودرو برای افزایش قیمت و زیباتر شدن ظاهر خودروی شما بیان شد.

نظرات شما